Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mečiarovské praktiky v nitrianskom zastupiteľstve (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

kdh je jeden veľký škandál .. doťahuje sa míľovými krokmi na smer
 

Ale to je v pohode.

Keď sa zlodej v nedeľu vyspovedá, dostane "odpustok" a čistý kradne dalej. Čo ale chudák boľševik??? Musí s tým svedomím žiť, nie ako "kresťan"...Raz darmo, je to o svedomí a po omši je to "fajn".....
 
Hodnoť

 

Naozaj by bolo veľmi smutné, keby v komisiách či už na meste, alebo v inej inštitúcií pracovali osoby, ktoré by nemali adekvátne vzdelanie, kvalifikáciu na výkon danej funkcie. Je potrebné a podľa môjho názoru aj žiadúce, aby tu pôsobili ľudia, ktorí na to majú a vedia to, ktorí budú túto funkciu zastávať bez ohľadu na príslušnosť k určitej politickej strane, hnutiu. Doktorka Šmehilová je práve tá, ktorá má právo a požadovanú odbornosť k danej problematike, a je tá,ktorá by mala túto úlohu zastávať a nie byť odsunutá na oblasť, ktorá je určená pre iných odborníkov. Držíme Vám palce doktorka Šmehilová
 
Hodnoť

 

Tak toto je fakt sila,p.Šmehilová má plnú odbornosť,roky praxe a hovoria za ňu skutky,nie stranícka príslušnosť.Je hanbou celého zastupiteľstva,že odborníčku na sociálne veci presunú na dopravu,poviem Vám ste len banda zadubencov,ktorá sa riadi tým,kto je v akej strane a nie odbornosťou človeka.Zas ste ukázali svojim voličom,že tam nepatríte.Vám pani Šmehilová držím palce a verím ,že zdravý rozum zvíťazí a ponechajú Vás na mieste,kde ste vykonali kus poctivej roboty.
 
Hodnoť

odbornička

Tak toto je fakt sila. V plnej nahote napisana pravda. Smutne je ze to nie je len v tejto oblasti. Takto sa narába s nepohodlnými ľudmi. Kto nedrží hubu a krok stáva sa nepohodlným a musí byť uprataný. Presne tak ako to bolo za komunizmu. Niet sa však čo diviť, keď primátor (ŠTB.KSČ) a je pri moci. Aj preto je Slovensko tam kde je.
Tak ako sa píše nie je odborníkom ten kto má tričko vladnúcej strany. Horšie bude, keď začne pracovať v komisií do ktorej ju preradili a začne tam zisťovať všetku tu špinu, čo sa pácha. Hlavne aby mala odvahu. Dokedy to však môže jeden človek v tomto skazenom svete vydržať medzi toľkými supm...
 
Hodnoť

potvrdené a podčiarknuté

a teraz sa môžeme tváriť,že všetko je zákonné a správne.
Možno áno!
Ale,že je to jednoznačné zneužitie moci na úkor kvality sociálnej práce mesta,že sa len posilnili ambície na jednej strane a zlikvidovali na druhej to už zrejme mesto nezaujíma.
Ako by aj mohlo,veď na čele NR stojí hviezda samosprávy,spravodlivosti a rozvoja.Tento diktát svedčí nie len o politickom zoskupení MZ v Nitre.Tento diktát je súčasne aj samosprávna politika ZMOSu,kde dokazujú,že odbornosť je im ukradnutá a pozície sa rozdávajú na základe iných kritérií než je odbornosť.
 
Hodnoť

Strach alebo ?

Nemám slov...
Jeden človek sa snaží o dobro, o spravodlivosť, o možnosť ukázať, že "tadiaľto vedie cesta",
a na druhej strane sedí človek, ktorý hádže polená do cesty a krvopotne žiada ticho v sále...
Zdá sa mi - ako laikovi, že táto politická hra je zvrátená a absurdná...
Anna Šmehilová je ľudsky zmýšľajúca žena, ktorá sa snaží vo sfére sociálnych vecí odborne pomáhať ľuďom, nenechávať bez odozvy nastolené problémy, hľadať riešenia a plniť si povinnosti voči nám. A namiesto vďaky sa jej neadekvátne predkladá preradenie do inej a nelogicky vzdialenej sféry dopravy a to tak, aby nemala dosah odborne zasahovať a rozhodovať. Zdá sa Vám to normálne..??? Mne veru NIE! Nesúhlasím s preradením Anny Šmehilovej!
Spamätajme sa - a nekráčajme vzad!
 

 

.....podľa mňa by malo malo mať heslo (posledná veta) v tomto prípade, podobne ako pri kúpe kafilérky znenie ........a nekráčajme dozadku....., pretože tam to jednoznačne Smeruje!.....ale zase rozmýšľam, že keď je to v menebožom?
 

 

Kafiléria - je len kvapka v mori. Nitrianski mestskí poslanci.... Je to len fraška. Absolútna väčšina Smeru zaručuje, že nemorálne kšefty tým doslova pár ľuďom, ktorí sedia za vrchstolom tohto mesta, prejdú s požehnaním zastupiteľstva. Aj keď to už pár ich vlastným poslancom pomaly lezie hore krkom a dvíha tlak, napokon sa to ututle. V mene vyššej moci - myslím tej politickej. Celý ten mechanizmus je v podstate veľmi jednoduchý. Politickú moc a podporu strany - tej, či onej - využívajú vo svoj prospech. Poslancov potrebujú iba na to, aby dvihli ruku "za" a dali tak mandát na ďalšie možnosti ako si slušne privyrobiť. Z výkonov, ktoré by mali psou povinnosťou každého jedného úradníka voči občanom sa tak stáva vedľajší zdroj príjmu, častokrát výnosnejší ako ten hlavný. Nechcem však zovšeobecňovať a pozor - česť výnimkám! Poslanecký flek dnes už naozaj nie je služba občanovi, a to vo väčšine prípadov. Opäť upozorňujem, že je pár výnimiek. Nijaká diskusia sveta tento stav nezmení, naozaj nie. Iba ľudia. Keď sa konečne spamätajú a povedia si, že stačilo. A tu možno čakáte, že upozorním na to, že sa treba správne rozhodnúť vo voľbách a odporučím ten správny politický subjekt. Ale ja to neurobím, lebo taký nepoznám.
 
Hodnoť

Politická hra?????????

Ľudia spamätajte sa. Isteže, politické nominácie na miesta, kde by mala rozhodovať odbornosť - dalo by sa o tom diskutovať. Situácia je však taká, že doteraz pani Šmehilová pokojne akceptovala dávno platný úzus o tom, že nominácie na pozície v komisiách sú politické. Tak to skrátka je. Víťaz, resp. víťazná koalícia si tieto fleky obsadzuje. Pani Šmehilová o pozíciu predsedníčky komisie neprišla kvôli tomu, že je neodborníčka, ale kvôli tomu, že tento post patril KDH a ona bola členkou KDH. V momente ako prešla do politického zoskupenia NOVA, KDH malo záujem na tom, aby pozíciu obsadil ich člen. Logicky predsa nedajú svoju pozíciu opozičnej strane. Masívna propaganda, ktorú tu rozvírila pani Šmehilová je, treba povedať, neobjektívna a zavádzajúca. Ale dá sa to chápať - strata moci z ničoho nič, nemožnosť ovplyvňovať citlivé finančné rozhodnutia, to človeku asi dosť chýba. V opačnom prípade o čo vlastne ide? Veď pomáhať ľuďom a pracovať môže pani Šmehilová aj bez bez funkcie. Alebo to už nie je ono?
 

 

.....no teda pochválen vám buď pán Ježiš Kristus a česť práci, súdruhovia zo Smerukádéhá!
 

 

Dobre, ale to že vystupila z KDH neznamena ze stratila aj vedomosti a skusenosti zo socialnej prace. Načo bude v komisii dopravy taky neodbornik na dopravu ako ona, ani vytlky by neopravila nema tam, co robit. ZBOHOM CESTY AJ DOPRAVA, aj MHD ked Vas zacnu spravovat sociálny pracovníci . Dobre nech nie je predsesdnickou ked politicky stolicka patri KDH ale nie ju preraďovať inde. Ved je velmi pracovita a sikovna. Preco by sme to robili?
To čo píšete vážený clien: citujem Vás:strata moci z ničoho nič, nemožnosť ovplyvňovať citlivé finančné rozhodnutia, to človeku asi dosť chýba. k tomu sa vyjadrím takto: to vyšlo z Vášho srdca a je to Váš názor, vec ktorú vy žijete. Ako ja poznám pani Šmehilovú toto nie sú jej ambície, túžby ani myšlienky. Ano pomáhať sa dá aj bez funkcie, a tak to vždy aj robila. Ale odborne jej takto zabraňovať.......načo...??? načo...???
 

 

Amareto je asi jasnovidec, keď vidí do srdca človeka, len nevie alebo zámerne pozorne nečíta. :-) Ak je to taká pohroma pre toto mesto - nemusí sa stať pani Šmehilová ani členkou komisie dopravy. Ak si je vedomá skutočnosti, že nemá v tej komisii čo robiť, tak nech sa členkou nestane. Načo okolo toho toľko rečí?
 

 

.....medzi komunistom a kádéhákom niet rozdielu; obaja stoja pred zrkadlom a dvíhajú pravú ruku, ale do krvi sa budú s vami hádať, že dvíhajú ľavú, veď to vidia na vlastné oči!
.....kádéhák je politik, ktorý vedome pácha zlo a schováva sa pritom za bibliu.....čítaj cliena.....
 
Hodnoť

Hm

Snažím sa len povedať, že zaujať správny postoj k celej veci nie je jednoduché. Svoju pravdu má pani Šmehilová, rovnako ako majú svoju pravdu aj jej bývalí stranícki kolegovia. Platí cenu za to, že odišla z KDH. Je to inteligentná žena, musela predsa vedieť, že to príde. Jej bývalí stranícki kolegovia to predsa nemohli nechať len tak. Navyše na tých zastupiteľstvách aj tak vody moc nenamútia, takže jednou ranou zabili viac múch. Ono to však nie je také tragické ako vyzerá. Šikovný človek vezme rozum do hrsti a vytrieska politický kapitál. Nepochybujem o tom, že šikovná pani Šmehilová je, a to myslím teraz bez irónie.
 


Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Fico premiérovi naozaj pomáha ... Počúvne ho? 729
 2. Peter Kalivoda: Stratená generácia v školách. Koho trápi vzdelanie našich detí? 691
 3. Peter Lucian Baláž: Mamine cecky 593
 4. Ivanka Klepáčová: Ako som cestovala do Ameriky v strede celosvetovej pandémie 575
 5. Stop alibizmu: Mlčím ako partizán!... Váš poslanec NR SR Ľuboš Krajčír zo Sme rodina 524
 6. Alžbeta Szomolaiová: Chleb 399
 7. Michael Achberger: Takto rozprúdite lymfu namaximum a ľahšie schudnete! 370
 8. Milan Resutík: Niktovia a závisláci 238
 9. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (5. - 11.3.1921) 235
 10. Paula Kentošová: Dovolenka vás nezabije, koronavírus áno. A aj hanba 227

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Vám, milé ženy!
 2. Ľudovít Daňo: Tvrdý, tvrdší, ešte tvrdší a najtvrdší lockdown
 3. Jozef Neoral: Ako súvisí PODMIEŇOVACÍ SPÔSOB s podmienečným trestom
 4. František Cudziš: Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien
 5. Martin Stračiak: 03 - Boj
 6. Kristína Jakubičková: Je samota démon?
 7. Denis Jacko: Recidíva
 8. Július Kovács: Manipulácia verejnoprávnych medií Jaroslav Rezník človek Danka a Fica
 9. Radoslav Tore: Vo vzduchu cítiť závan lepších časov
 10. Andrej Csino: SPOMIENKA NA SPUTNIK V


Už ste čítali?