Mečiarovské praktiky v nitrianskom zastupiteľstve

Autor: Anna Šmehilová | 9.5.2013 o 7:31 | Karma článku: 11,59 | Prečítané:  2334x

Ľudová platforma pôjde v regionálnych voľbách proti SMERu vo všetkých krajoch!!! Takýto novinový titulok si želali jej predstavitelia, aspoň pred voličmi. No minimálne v Nitre sa už dávno predtým kmotríčkovali vo veľkej „slovenskej" koalícii a chceli v tom pokračovať. Koniec koncov niečo podobné vidíme aj v samotnom meste Nitra. Tandem SMER - KDH valcuje. Valcuje opozíciu, valcuje odbornosť, valcuje elementárnu slušnosť. Veď moc je opojná a proti gustu žiaden dišputát.

Ako toto politické bratríčkovanie na regionálnej a mestskej úrovni vysvetlia pred občanmi, nechám na ich posúdení. Ako funguje spravovanie kraja, či mesta Nitry, to zase nechám na posúdenie voličov. Ale ako funguje prezentácia moci a jej uplatňovanie na opozičné názory v Nitre, sa radový občan nemá šancu dozvedieť.

Odbornosť v komisiách? Áno, ale iba ak ste členom ich suity. Po odchode z nej sa (bez vášho vedomia) napríklad stávate z odborníka na sociálne veci (kde máte mnoho odbornej sociálnej práce pre mesto už za sebou a mimochodom aj potrebné vzdelanie v sociálnej oblasti) zrazu „odborníkom" na dopravu a životné prostredie, s ktorými nemáte okrem vodičského preukazu a lásky k prírode žiadne iné spojenie. Odborník na sociálne veci bude po novom monitorovať výtlky na mestských cestách len preto, že už nenosí správne politické tričko. Podoba s Mečiarovou tzv. Nocou dlhých nožov z roku 1994 je v tomto prípade úplne „náhodná".

Konštruktívna kritika? Nie je v Mestskom zastupiteľstve v Nitre možná, nakoľko po nej prichádzajú osobné perzekúcie, preverovania, mediálne očierňovanie, inšpekcie, kontroly nie len vás, ale aj členov vašej rodiny a vášho zamestnávateľa.

Elementárna slušnosť? Žiadna. Tí, čo sa na vás doteraz priateľsky usmievali a pochvaľovali váš prínos pre občanov a mesto, vás teraz chcú upratať tam, kde vás bude najmenej počuť a vidieť.

Chápem argument, že mestské, či regionálne voľby sú iné ako tie celoštátne. Chápem, že v určitých prípadoch sa spája pravica s ľavicou. No v prípadoch, kedy SMER bezočivo valcuje na každej úrovni, je neprípustné ho v tom podporovať a tobôž sa k nemu pridať. Ale to nech si už spytuje svoje (politické) svedomie každý sám za seba.

Príloha: Návrh na voľbu a odvolanie členov stálych komisií

Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Nitre

Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Nitre

Materiál na rokovanie Mestského zastupiteľstva v Nitre

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?